Novinky

10.ročník KOMOČA 2020

Srdečne pozývame Vás všetkých na 10. ročník stretnutia majiteľov a priaznivcov 4×4 offroad, ktorý sa bude konať 11.9.-13.9.2020 v KOMOČI .

TERMÍN UZÁVIERKY REGISTRÁCIE 06.09.2020

Online registrácia TU.

So zreteľom na opatrenia súvisiace so šírením corona vírusu COVID-19 sa tohto ročná Komoča zraz otvára s určitými obmedzeniami.

Do areálu budú mať vstup umožnený iba návštevnici, ktorí podpíšu čestné prehlásenie, že v posledných 14 kalendárnych dňoch nenavštívili krajiny uvedené v zozname rizikových krajín.

Na Offroad zraze Komoča 2020 sa môže zúčastniť max 1000 priaznivcov terénnych vozidiel .

Na stretnutie budú prijatý zahraniční účastníci z krajín, ktorí budú mať v čase konania podujatia umožnený vstup na územie SR (krajina musí byť uverejnená v aktuálnom zozname menej rizikových krajín úradu verejného zdravotníctva SR).

V areáli treba dodržiavať v čase podujatia platné opatrenia úradu verejného zdravotníctva SR (rúško, odstupy, dezinfekcia).

Pri vstupe do areálu poprosíme o nasadenie ochranného rúška.

Počet áut je obmedzený.

Štartovné 1 auto / 2 osoby ……. 50€
každá ďalšia osoba vstup ……. 1 osoba / 2€

Číslo účtu: SK48 7500 0000 0040 0625 8262
BIC: CEKOSKBX

Do popisu pri prevode treba zadať Vaše meno a priezvisko.

!!!!!!! Platbu za štartovné treba uskutočniť do 24h po odoslaní tohto dotazníka.
Po uplynutí lehoty bude prihláška automaticky stornovaná. !!!!!!!!!!!!

!!!V prípade sprísnenia obmedzenia podmienok organizovania podujatí, si organizátor vyhradzuje právo zrušiť podujatie na základe rozhodnutia ministerstva zdravotníctva. !!!

V prípade zrušenia akcie Offroad Komoča 2020 bude poplatok za štartovné vrátené.

Na základe uvedeného sa prosíme zaregistrujte na priloženom online dotazníku TU, nakoľko je počet áut obmedzený.

V prípade akýchkoľvek otázok kontaktujte predsedu klubu Mariana Babina alias Marcusa 0918545875 !!!!!!

Tradične pre Vás pripravujeme zaujímavú trať, množstvo súťaží a samozrejme nejaký ten gulášik.

Off-road alebo terénny automobil je : automobil, ktorý vďaka svojej konštrukcii dokáže jazdiť nielen po ceste, ale aj v ťažkom teréne. Má väčšiu svetlú výšku podvozku, robustnejšiu karosériu, pohon všetkých kolies s prídavnou prevodovkou a väčšie kolesá. Ďalej vo výbave obsahuje vyslobodzovacie prostriedky v prípade uviaznutia auta v teréne (navijak s motorickým alebo ručným pohonom). Karoséria sa nemusí zásadne líšiť od bežných automobilov s pohonom 4 × 4, niektoré „terénne automobily“ majú pohon 4 × 2 a ich terénne schopnosti boli riešené len svetlou výškou a rozchodom kolies. Podľa technického riešenia delíme off-road automobily: podľa technického riešenia náprav na: autá s tuhými alebo nezávislými nápravami, resp. ich kombináciou. podľa pohonu na: autá s pohonom 4 × 4 s možnosťou uzávierky diferenciálu resp. 4 × 2 (staršie modely) podľa prevodovky : autá s prídavnou prevodovkou alebo bez (staršie modely) Automobile stub.svg
Rozdelenie vozidiel ( off roadov ) podľa úprav a výbavy
Kategória : OPEN – sériové vozidlá bez úprav. Možnosť použitia pneumatík A/T alebo M/T. PROFI – vozidlá upravené nasledovne, pneumatiky M/T, zdvihnutý a zosilnený podvozok, navijak
ŠPECIÁL- vozidla upravené nasledovne, pneumatiky M/T, zdvihnutý a zosilnený podvozok, navijak , upravený rám ( konštrukcia), ochranný rám, smerové brzdy, uzávierky
Každé vozidlo – off road musí mať povinnú výbavu a to : lekárnička, rezervu rovnakú ako obuté pneumatiky, vyprostovaciu gurtnu krátku 3 m a 6 m , bezpečnostné pásy minimálne troch bodové ‚

26.12.2019 Na Štefana po našom. Ďakujeme všetkým za účasť. Komoča opäť nesklamala, super počasie, veľa zábavy / mokrej/.

28.9.2019. BLACHOTRAPEZ náš spoločný sponzor 4×4 off road club NZ a skautský tábor z KN . Tak sme sa dohodli a z organizovali sme krásnu sobotu na off dráhe v Komoči pre deti z tábora. Bolo super počasie dobrá nálada a detom sa páčilo veľmi….

6.-8.2019 Komoča 9.ročník off road zrazu dopadol vynikajúco. Vítazi zaslúžene odmenení, gratulujeme, atmosféra vynikajúca, všetko tak ako malo byť. Fotky si pozrite v galérii.